Oświetlanie salonu


Najprawdopodobniej to właśnie salon uchodzi za centralne miejsce w twoim budynku mieszkalnym. Razem z rodziną i znajomymi spędzacie w nim najwięcej czasu. Uwielbiasz te chwile, gdy wracasz zmęczony z pracy i możesz od razu przejść do pokoju dziennego, by zjeść w spokoju obiad, porozmawiać z partnerem i przeczytać kilka stron ulubionej książki. A by te chwile były jeszcze przyjemniejsze, koniecznie zatroszcz się o prezencję swojego salonu. Już teraz zabaw się jego oświetleniem i dobierz do niego idealne lampy, które pięknie go udekorują i nadadzą mu przytulnego charakteru.Krzesła do restauracji

Dobre oświetlenie potrafi zdziałać cuda. Zabawa światłem potrafi przynieść znakomite efekty, jeżeli tylko właściwie się ją zaplanuje i dostosuje do potrzeb konkretnego wnętrza. Salon wymaga na pewno dużej ilości światła. Na ogół jest on jednym z największych pomieszczeń w domach i mieszkaniach, dlatego też nie wystarczy umieścić w nim jedną lampę – będzie ona niewystarczająca do tego, by dokładnie rozjaśnić każdy metr kwadratowy wnętrza. Musisz zatem mądrze zaplanować oświetlenie tego pokoju. W pierwszej kolejności wybierz lampę główną (będzie to ta największa), która zawiśnie na samym środku sufitu i rozproszy światło po niemalże całym wnętrzu. Potem zadbaj o oświetlenie dodatkowe. Nawet olbrzymi żyrandol raczej nie zagwarantuje światła wszystkim zakamarkom wnętrza, dlatego musisz uzupełnić go ponadprogramowymi elementami – chociażby lampami podłogowymi, kinkietami lub drobnymi halogenami. Z pomocą oświetlenia możesz również dzielić pomieszczenie na różne strefy zgodnie z ich przeznaczeniem. Spróbuj zabawić się tym wszystkim, a uzyskane efekty na pewno przekroczą twoje pierwotne oczekiwania.

Oczywiście na oświetlenie domu składa się nie tylko sam salon. Musisz patrzeć na budynek mieszkalny całościowo, bo to właśnie ten najdrobniejszy jego element może mieć największy wpływ na jego końcowy wizerunek. Pomyśl zatem o skomponowaniu idealnego oświetlenia we wszystkich pomieszczeniach. Nawet w łazience powinny pojawić się dopasowane do niej lampy.

Zobacz polecane: oświetlenie ogrodowe.