Gdzie można zastosować kurtyny paskowe?


Przegroda wykonana z elastycznych pasów PCV to tak zwana kurtyna paskowa. Stosuje się ją zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz pomieszczeń, najczęściej na halach produkcyjnych oraz magazynowych.
Sprawdzają się w każdej branży, zarówno chemicznej jak i spożywczej, ponieważ są chemicznie i biologicznie obojętne.

Kurtyna na drzwi (zobacz przykłady) zbudowana z pasów antystatycznych idealnie sprawdza się w przedsiębiorstwach z wysokim ryzykiem wystąpienia pożaru oraz wybuchu. Pasy antystatyczne nie gromadzą na swojej powierzchni ładunku elektrostatycznego, dzięki czemu nie dochodzi do przeskakiwania iskier, a tym samym nie dojdzie do zapłonu.

Specjalny rodzaj pasów jest również stosowany dla kurtyn, które są montowane jako kurtyny paskowe. Materiał, z których jest zrobiona ta kurtyna zatrzymuje promieniowanie ultrafioletowe UV i podczerwone IR. Dzięki zastosowaniu takiej kurtyny w miejscu pracy spawacza chronione są oczy oraz skóra pozostałych pracowników, którzy nie biorą udziału w procesie spawalniczym.

Kurtyna paskowa może być również stosowana w chłodniach, ponieważ nie pęka i nie kruszy się pod wpływem niskich temperatur.