Eleganckie i funkcjonalne bramy do garaży


Jednym z elementów każdego schronienia samochodu są jego zamknięcia, zabezpieczające w podstawowy sposób samochody przed kradzieżami oraz bezpośrednim wpływem opadów atmosferycznych. Dawniej używane bramy garażowe poznań, niespełniające nawet podstawowych norm bezpieczeństwa, z braku odpowiednich, dostępnych na rynku, były najczęściej zwykłymi wrotami. Przypominającymi wierzeje stodół, zbitymi ze zwykłych kantówek desek, później przekształciły się w najtańsze, skrzypiące wrota blaszane.
Dzisiejsze garaże, częstokroć zintegrowane z budynkami mieszkalnymi, wykluczają używanie podobnych, nieestetycznych i niefunkcjonalnych zamknięć. Obecnie, w większości stosowane są nowoczesne, zasilane elektrycznością, bramy segmentowe.
Mają wiele zalet. Po pierwsze, otwierane są za pomocą pilota, eliminując zimowe problemy z zamkami. Po drugie, zwijają się na szyny zainstalowane pod sufitem garażu, dzięki czemu nie zabierają przestrzeni, która musiałaby istnieć przy otwieranych na zewnątrz skrzydłach. Można podjeżdżać pod sam garaż praktycznie z ulicy i wjechać do środka bez konieczności wysiadania z samochodu.
Poza tym są bardzo ciche i eleganckie, i mogą być umieszczane w budynku garażu, w dowolnym punkcie jego frontu.